1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Від паркування до Багам. Як кар'єрист Андрій Буренок побудував бізнес на подорожах інших

Від паркування до Багам. Як кар'єрист Андрій Буренок побудував бізнес на подорожах інших

Фінансові новини

Історія цього бізнесмена – це історія про те, що заробляти гроші можна, просто озирнувшись навколо і трохи подумавши головою.

Андрій Буренок створив сервіс для мандрівників TripMyDream, і він заробляє, надаючи сервіс тим, хто хоче подорожувати самостійно, планує свої поїздки, і тепер єдине, що потрібно такомумандрівникові – сайт-помічник, щоб спланувати свою подорож.

Відпустка в кредит

Андрій почав заробляти гроші, ще навчаючись на другому курсі Чернігівського технологічного університету. Він влаштувався нічним сторожем в місцеве відділення великої держкомпанії, але платили, зрозуміло, за це мало. Але тоді проявилося те, що відрізняє підприємця від звичайної людини – Андрій побачив можливість. Поруч було місце, яке можна було використовувати під нічну парковку для десятка машин. З кожною він брав по 2 гривні (це був на той час $1), і в кишені студента щоночі з'являлося $10. Для тих часів – це більш ніж серйозний заробіток.

Отримавши диплом, Андрій Буренок в 2002 р. з $200 в кишені приїхав підкорювати столицю. Перші півроку – більше сотні співбесід, і перша серйозна робота – в мережі з продажу інструментів та будматеріалів «Альцест», потім – «Samsung Україна», ТНК-ВР.

Андрій не бачив себе підприємцем, він хотів прийти в великий бізнес і піднятися в ньому кар'єрними сходинками. І у 2008 р. йому така можливість підвернулася – шведська медіагрупа Modern Times Group запропонувала йому створити в Україні компанію для дистрибуції каналів Viasat і очолити її. Це було як раз те, що він хотів.

Ідея ж власного бізнесу прийшла до нього через 5 років, коли він проводив відпустку з дружиною в Італії. Андрій зіткнувся з тим, що мандрівники не мають єдиного джерела достовірної та корисної інформації – щоб запланувати подорож не за всі гроші світу, їм доводиться місяць, а то і більше моніторити десятки сайтів. Від такої кількості інформації будь-яка голова розпухне.

І Андрій Буренок зрозумів, чим хоче зайнятися – створити сервіс, який спростить планування подорожі. Партнером по бізнесу став Тарас Поліщук, талановитий програміст, а гроші на бізнес – $300 тис. – він отримав від продажу квартири і додав власні заощадження. На створення сервісу пішло більше року, протягом яких писався код програми, вибудовувалася «картинка» сервісу, і збиралася інформація про міста та курорти.

У базу даних «забивалися» геть усе, що може цікавити мандрівника: починаючи від вартості чашки кави, умови роботи підйомників на гірськолижному курорті, і який пляж на морському курорті – пісок або галька, і яка буде температура води, коли турист туди приїде.

Сервіс TripMyDream запустився в травні 2015 р. першими клієнтами були друзі Андрія, а потім почало працювати «сарафанне радіо» і соціальні мережі. Менше ніж через рік щомісячна відвідуваність сайту склала третину мільйона чоловік. Формально заробляє сайт TripMyDream на тому, що надає клієнтам унікальний сервіс, а коли ті хочуть придбати авіаквитки або номера в готелях – перенаправляє їх на сайти партнерів, отримуючи комісійні з кожного продажу. При цьому Андрій Буренок створює бізнес, який можна перенести у будь-яку іншу країну, і він буде працювати і там.

Тепер туристу не потрібно вишукувати квитки під потрібні дати, читати в форумах відгуки про готелі – користувачеві потрібно лише вказати місце відпочинку, дату і бюджет поїздки, а програма сама сформує найбільш оптимальні варіанти подорожі і ще й визначить його вартість з позибкою не більше 10%.

Життєздатність цієї моделі бізнесу підтвердилася, коли сервіс TripMyDream виграв в Лозанні спеціалізований конкурс, спонсором якого виступає компанії Lastminute.com, що входить в трійку лідерів сервісів для мандрівників з річним обігом $ 2,5 млрд.

Модель бізнесу, вибудувана Андрієм Буренко, виявилася дуже плідною – вона приносить доходи відразу з трьох джерел. Перше – продаж технології та програмного забезпечення, на яких побудований TripMyDream, іншим компаніям. Другий – комісійні від продажу квитків. І третій – продаж реклами. Справа в тому, що Буренок не тільки запропонував сервіс, а й наповнив сайт цікавими матеріалами та новинами про подорожі. І тепер у нього – величезна аудиторія, яка генерує доходи від реклами.

Отримавши досвід в різних бізнесах, і побудувавши свій власний, Андрій Буренок вивів власний рецепт створення будь-якого бізнесу в будь-якій країні: головне – знайти затребувану ідею і зібрати команду професіоналів, яка її реалізує. І звичайно ж, потрібно бути готовим і не пасувати перед труднощами.

Якщо ж виникли труднощі у вас, ви завжди можете знайти фінансову підтримку в «Кредітоні». Адже там такий же клієнтоорієнтованості сервіс, як і в TripMyDream і завжди можна оформити кредит на відпустку за лічені хвилини.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні