1. Головна
  2. Новини
  3. Новини компанії
  4. Чи можна оформити кредит пенсіонерам в Україні

Чи можна оформити кредит пенсіонерам в Україні

Новини компанії

Image

Бувають періоди в житті, коли фінансові справи йдуть не так гладко, як хотілося б. І якщо молода людина може знайти підробіток, то куди складніше це зробити пенсіонеру, що живе на одну пенсію.

Непередбачені витрати можуть виникнути у будь-якої людини, і, щоб у черговий раз не турбувати близьких та рідних, кожен громадянин України має можливість звернутися за допомогою в банк або іншу фінансову установу і оформити кредит.

Українське законодавство не має обмежень щодо видачі позик для людей пенсійного віку, але фактично, взяти кредит пенсіонерам досить проблематично, так як даний вид позичальників потрапляє до зони підвищеного кредитного ризику.

Ситуація, що склалася, пов'язана з тим, що середньостатистична пенсія у країні не завжди може покривати суму позики, яку необхідно отримати. Це не означає, що людині, яка вийшла на пенсію, відмовлять в кредитуванні. Найімовірніше, йому видадуть гроші в кредит на більш короткий термін та на суму, запропоновану банком чи МФО, виходячи з розрахунку його місячного доходу.

Щоб отримати банківську позику, пенсіонеру потрібно підготувати такі відомості та документи:

  • копію паспорта;
  • посвідчення пенсіонера;
  • довідку з Пенсійного фонду про пенсію за останні 6 місяців;
  • у разі, якщо пенсіонер ще працює, довідку про доходи з місця роботи.

Також, менеджер банку зажадає укласти договір страхування життя. Максимальна сума кредиту не буде перевищувати п'яти мінімальних пенсійних виплат, а період, на який можна буде оформити кредит складе не більше 18 місяців.

Якщо ж клієнт пенсійного віку має заставне майно, фінансові активи, коштовності, поручителів, що підтверджують його платоспроможність, йому можуть видати позику і до п'яти років.

Значно простіше отримати гроші в кредит від мікрофінансової організації, яка вимагає від позичальника лише паспортні дані та номер ідентифікаційного коду, а вікове обмеження досягає 75 років. Сума позики може доходити до 10 000 гривень, в залежності від розміру щомісячної пенсії та зазначених додаткових доходів.

Тому, практично у будь-якому віці можна знайти спосіб вирішити фінансові питання, звертаючись за допомогою до фінансових установ, які, з огляду на всі нюанси, зможуть підібрати найкращий варіант, як оформити кредит пенсіонерам в Україні.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні