1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Уряд перевірить соціальні виплати і проведе верифікацію субсидій

Уряд перевірить соціальні виплати і проведе верифікацію субсидій

Фінансові новини

20 вересня 2019 року в першому читанні  був прийнятий законопроект про верифікацію соціальних виплат, і хоча це ще не закон (парламент для цього повинен прийняти його в другому читанні), але вже сьогодні в загальних рисах зрозуміло, як це буде працювати.

Соціальні виплати

До удосконалення механізму перевірок державу підштовхнула велика кількість зловживань. Наприклад, тільки у 2017 р. в результаті перевірок Міністерство фінансів з'ясувало, що 8 тис. українців, отримуючи субсидії на оплату послуг ЖКГ, при цьому купували дороги товари на суму понад 50 тис. грн., 20,5 тис. одержувачів – придбавали нерухомість і землю, 10,7 тис. – купували автомобілі, 12,7 тис. українців отримували відразу кілька субсидій, а ще 3,5 тис. одержувачів вже померли, хоча гроші за них хтось справно отримував.

Для виявлення фальшивих бідняків буде створена спеціальна інформаційно-аналітична платформа. У неї будуть збиратися дані з різних реєстрів, і потім - аналізуватися: чи є у одержувача допомоги або пенсії рахунок в банку, і якщо є, то скільки на ньому грошей; чи володіє отримувач ще якимось житлом, чи виїжджає він за кордон, як часто і на який час. Це дозволить «відсіяти» тих, хто, наприклад, має кілька квартир, на кожну оформив субсидію, а на гроші від здачі цих квартир в оренду кілька разів на рік виїжджає поніжитися на морському узбережжі.
 
Перевірки планується проводити в три етапи: при зверненні претендента за виплатами, під час виплат, і ще раз – вже після закінчення виплат. Якщо контролюючі органи з'ясують, що гроші виплачувалися необгрунтовано, одержувача можуть змусити повернути все до копійки. При цьому ніхто не буде ходити по квартирах або заглядати в гараж - вся інформація вже давно зібрана у різних реєстрах, і питання тільки в тому, як її уніфікувати і налаштувати перевірочні програми.

На перевірки уряд змусили величезні витрати на субсидії, пенсії і різного роду соцвиплати – ці витрати оцінюються в суму близько 670 млрд грн на рік, і це навіть не повна сума.

Одержувачів різних виплат в Україні дійсно багато – одних тільки пенсіонерів 11 млн осіб, до них слід додати ще 3,2 млн одержувачів субсидій, близько 300 тис. студентів, 1 млн. батьків, які отримують допомогу по народженню дитини, 300 тис. багатодітних сімей.

Перевірки проводилися і раніше, але їх ефективність була невисокою. Наприклад, у 2018 р після перевірок було повернуто тільки 50 млн грн. допомоги, яку українці отримали незаконно. Уряд вважає, що це крапля в морі, і хоче ретельніше перевірити, скільки грошей проходить через наші руки.

При бажанні і наполегливості владі вдасться істотно скоротити кількість тих, хто отримує допомогу від держави. Схожі приклади різкого скорочення витрат за соціальними статтями в історії вже були. Наприклад, у США в 1987 р. було введено правило, що американець, заповнюючи податкову декларацію, мав вказувати не тільки кількість своїх дітей (від цього залежав обсяг сплати податків), але і їх номера соціального страхування. І це відразу «скоротило» чисельність дітей в країні аж на 7 млн.

Уряд в залежності від наявності грошей весь час «грає» з соціальними виплатами – то призначає їх широкому колу одержувачів, то відбирає, посилаючись на необхідність економити. Однак Кредитон веде бізнес чесно, відкрито і постійністю, якій можна позаздрити – умови надання позик онлайн в компании є непорушними, а займ можуть отримати як студенти, так і пенсіонери.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні