1. Головна
  2. Новини
  3. Принтер для чашок і кісток. Як український бізнесмен заробляє на 3D-друку

Принтер для чашок і кісток. Як український бізнесмен заробляє на 3D-друку

Володимир Усов закінчив Одеський національний морський університет, і кар'єру почав з посади експедитора в порту. Однак грошей платили мало, і він замислився про власний бізнес. Усов торгував запчастинами для портових навантажувачів і пробував свої сили в рекламному бізнесі, але тільки третій проект став успішним. Це було цифрове видавництво «GUTENBERGZ», яке і донині створює для iPad інтерактивні електронні книги – з живими картинками, музикою і інтерактивними елементами. Розробка першої книги - «Шерлок Холмс» - зайняла півтора року, але книга потрапила в топ-10 продажів в 30 країнах світу.

Кредит на медицину

У 2015 році Усов з товаришами придумали слово, якого не знав Google - «Kwambio», і воно стало назвою його нової компанії, в якій бізнесмен реалізує своє нове захоплення - 3D-друк. Спочатку Усов замахнувся на те, щоб зробити переворот у світовій торгівлі, використовуючи 3D-принтери. Зараз виробник будь-якого товару спочатку вкладає гроші у виробництво, потім – витрачається на доставку товару в магазини (іноді – на іншому кінці світу), і тільки потім товар купує споживач, а бізнесмен отримує прибуток. Ідея ж Усова полягала в тому, що 3D-принтери будуть удосконалюватися шаленими темпами, скоро вони будуть стояти в кожному будинку, і до того ж вони зможуть друкувати майже все – починаючи від одягу і закінчуючи стравами на сніданок.

Почати Усов вирішив зі створення платформи, на якій можуть знайти один одного дизайнери, які вигадують зовнішній вигляд товару (наприклад, чашку), і покупці, у яких вже є 3D-принтер. Бізнесмен думав, що після запуску платформи споживач буде купувати на платформі файл з цифровою моделлю чашки, що сподобалась, завантажувати цей файл в принтер, і через кілька хвилин отримати те, що хоче. І бізнесу не потрібно буде витрачатися на виробництво 100 тис. чашок, везти їх за тридев'ять земель, і при цьому ризикувати, що їх ніхто не купить і він втратить гроші. Через платформу можна буде продати стільки чашок, скільки реально потрібно покупцям.

Усов підійшов до втілення своєї ідеї з усією ретельністю, створив складний технологічно проект, на що пішло дуже багато часу, сил і грошей. Але коли платформа була запущена, його чекало розчарування – виявилося, що домашні 3D-принтери є далеко не у багатьох навіть в багатій Америці, а ті, що є, можуть друкувати зовсім прості речі. Ідея зробити переворот у світовій торгівлі провалилася, тому що вона випередила технічні можливості 3D-принтерів років на 10.

Але цієї невдачі Усов зробив корисний висновок – не потрібно тягнути з запуском своєї ідеї, шліфуючи її до досконалості. Потрібно запускати проект якомога швидше, і тоді стане зрозуміло головне – потрібна твоя ідея кому-небудь ще, крім тебе, чи ні. А доопрацювати «живу» ідею можна і в процесі роботи. Звідси з'явилося правило: помилятися треба швидко і дешево.

Але після цієї невдачі любов до 3D-друку у Усова не зникла – на сьогодні «Kwambio» створила власний принтер, який може виготовляти вироби з кераміки. І компанія друкує не тільки посуд і деталі домашнього інтер'єру, але також торгує принтерами та порошками, необхідними для виробництва різних виробів.

Усов не залишив амбітних цілей і друк керамічних чашок – це не межа його мрій. Сьогодні «Kwambio» друкує складні деталі для аерокосмічної індустрії – вкладиші для турбін, форми для лиття заготовок, а також веде переговори з великими інноваційними компаніями про виробництво запчастин до електрокарів.

Крім того, компанія Усова розробляє друк на 3D-принтерах імплантів, які можуть використовуватися в медицині не тільки для лікування складних, що не зростаються, переломів кісток, а й для їх протезування. Фахівці вже проводять дослідження і тестування, а дві лабораторії – в Швеції і Швейцарії – зацікавилися цією розробкою. Коли українська компанія отримає сертифікати, вона стане першим в світі виробником кісткових імплантатів на 3D-принтерах. Але і на цьому Усов не має наміру зупинятися – за його словами, недалекий той час, коли за допомогою 3D-друку можна буде надрукувати людині, наприклад, нове серце, а не чекати черги на пересадку.

Історія успіху Усова вчить, що перед собою потрібно ставити щонайбіль амбітні цілі, тоді і результат буде більш вагомим. Хоча Усов не зміг перевернути з ніг на голову всю світову торгівлю, його ідеї випередили технічний прогрес на 10 років. Усов не програв – він просто продовжує рухатись до своєї цілі. І якщо для втілення ваших ідей потрібні Вам гроші, то їх можна знайти в компанії Кредитон.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні