1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Смартфон на допомогу, або як заощадити на покупках

Смартфон на допомогу, або як заощадити на покупках

Фінансові новини

Нещодавно Верховна Рада прийняла два закони, які ускладнять життя підприємцям, але значно спростять покупцям захист їх прав, а також – дозволять заощадити на покупках.

Бізнес у смартфоні

Перший закон, прийнятий парламентом, стосується касових апаратів. Трохи менше, ніж через рік – з 1 жовтня 2020 року, касові апарати повинні будуть мати всі дрібні підприємці, які продають: технічно складні побутові товари (що підлягають гарантійному ремонту), ліки і медичні послуги, ювелірні вироби, вживані товари, текстиль та запчастини для автотранспорту. Також на касові апарати повинні будуть перейти ресторани, кафе, туристичні агентства та туроператори, а також готелі.

З цієї дати продавці подібних товарів повинні обов'язково видати покупцеві чек, а якщо цього не відбудеться, то за перше порушення їм «світить» штраф у розмірі 100% вартості товару, і 150% вартості – за кожне наступне порушення. Сьогодні недбайливого продавця за невидачу чека можна оштрафувати лише на 1 гривню. Звичайно, що контролюючі органи заради такого мізерного штрафу, який надійде в бюджет, навіть не напружуються.

А вже з 1 січня 2021 року касові апарати стануть обов'язковими для всіх підприємців-платників спрощеного податку 2-4 груп. Вони будуть не потрібні поки що платникам єдиного податку першої групи і фізособам. Без касових апаратів можна буде продавати товари на ринках за готівку (крім товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню), і продавцям уживаних товарів на «блошиних» ринках.

Однак для підприємців буде й бонус – замість касового апарату, який сьогодні коштує близько 4 тис. гривень, можна буде використовувати звичайний смартфон зі спеціальною програмою. Програму можна буде встановити на смартфон точно так же, як сьогодні ми встановлюємо звичайні додатки. Касовий апарат-смартфон буде видавати електронний чек і передавати інформацію про кожний продаж товару на сервер Державної податкової служби. Також замість смартфона можна буде використовувати планшет або ноутбук.

Закон про розширення використання касових апаратів Верховна Рада прийняла для боротьби з тіньовим бізнесом. Зокрема, вона хоче перекрити шпаринку, коли під виглядом фізосіб-підприємців (так званих ФОПів) працює і великий бізнес. Напевно, деякі з нас стикалися з тим, що в кафе або ресторані іноді замість одного чека видають два – наприклад, окремо на їжу і на напої. Так бізнес мінімізує сплату податків. І ще за допомогою такого нововведення влада намагається перекрити канали збуту контрабандної продукції, оскільки саме вона найчастіше реалізується споживачами без видачі чеків.

Однак прийнятий Верховною Радою закон про касові апарати важливий не тільки для бізнесменів. Справа в тому, що парламент прийняв ще один закон – про «кешбек» (cashback з англійської – повернення готівки). Його суть в тому, щоб залучити самих покупців для контролю за чистими на руку підприємцями.

Працювати така схема буде досить просто. Підприємець встановить на свій смартфон спеціальну програму, зареєструє в електронному кабінеті свою касу, і введе в касовий апарат-смартфон номенклатуру товарів. Коли покупець вибере товар, підприємець зісканує смартфоном QR-код або штрих-код товару і в додатку натисне кнопку «фіскалізовати». У цей момент чек з набором товарів йде на сервер Державної податкової служби, там йому присвоюється фіскальний номер, і відправляється назад в смартфон продавця. В кінці цього чека буде QR-код.

А тепер покупець може на вибір отримати від продавця чек чотирма різними способами: він може зісканувати цей QR-код своїм смартфоном і зберегти собі в пам'ять смартфона; отримати від продавця чек з QR-кодом на месенджер через номер телефону; продавець може надрукувати чек на принтері; покупець може сфотографувати чек або навіть переписати його номер.

Далі покупець може зі свого смартфона зайти в свій електронний кабінет, відкрити закладку «Перевірити чек», ввести фіскальний номер і дату видачі, натиснути «Знайти» і побачити точно такий же чек, як і у продавця. Якщо його немає, або ж він не такий, то за кожен куплений товар вартістю понад 850 гривень покупець може отримати його повну вартість. Тому контролювати, що саме продав вам торговець, і який чек видав, стане дуже вигідно.

Але якщо ви вирішили мати справу з Кредитон», то вам не потрібно побоюватися обману – всі умови отримання онлайн займів без відмови вказані на сайті. Там же можна ознайомитися і з інформацією про відсоткову ставку, а також підрахувати, скільки потрібно буде заплатити за обслуговування кредиту в залежності від ставки і терміну кредитування.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні