1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Як змінився ринок золота в Україні за рік

Як змінився ринок золота в Україні за рік

Фінансові новини

Image

Чи вигідно зараз мати заощадження у золоті? Команда Кредитон вирішила детальніше розібратися в даному питанні та провести дослідження того, як змінився ринок золота з початку 2017 по лютий 2018 року.

В останній тиждень лютого цього року, ціна золота за офіційним курсом НБУ становила 366698.22 гривень за 10 тройських унцій, тоді як на початку 2017 року ця сума була майже на 40000 гривень нижче. 1 тр. унція = 31,1034768 грам.

Пояснюючи людською мовою, 1 грам у січні 2017 р. коштував 1023 грн 38 коп., тоді як у січні 2018 року ця ціна становила 1188 грн 76 коп. Отже, вартість золота збільшилася на 15% в порівнянні з попереднім роком.

Але чи можна покладатися у цьому випадку на те, що купувати золото вигідно та потрібно? І, посилаючись на отримані дані, заробляти на ньому? Тут-то і з'являються підводні камені. Ви можете подумати, що зростання на 15% за рік куди краще, ніж банківський депозит, але купити-продати золото - це не настільки проста операція.

Точніше все просто, якщо Ви будете купувати, як юридична особа - адже нацбанк продає за своїми курсам тільки юрособам, а для фізосіб - доступна купівля-продаж у комерційних банках. Але в цьому є свої нюанси, так як НБУ не забороняє банкам встановлювати маржу на ціну покупки та продажу золота.

Тому, вартість грама золота стає більш невигідною, ніж здавалося на перший погляд, і заробити на коротких термінах (наприклад, за рік) великі гроші не вийде. Якщо Ви все ж плануєте інвестувати в золоті злитки, то запасіться терпінням та розраховуйте отримати більш-менш гарний прибуток через пару років, за умови постійного зростання ціни на метал.

Ще одним нюансом буде той факт, що банки часто купують золото за кордоном з карбуванням тих організацій, які його випускають. І можна зіткнутися з ситуацією, коли інші банківські установи не захочуть брати у Вас надані злитки. Та навіть банк, в якому Ви їх купували, дасть за них куди нижчу ціну, ніж була спочатку.

Виходячи з вищевказаного, слід двічі подумати, перед тим, як інвестувати у дорогоцінний метал для заробітку або подальшого продажу. Ринок золота не завжди стабільний і може зіграти з Вами «злий жарт». Тому, порадьтеся з фахівцями у цій сфері, ознайомтеся з аналітикою за кілька років і лише тоді вже вирішуйте самі!

Вам також буде цікаво

Записи відсутні