1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Перерахунок пенсій в березні 2021 року. Кому додадуть +1 000 грн.?

Перерахунок пенсій в березні 2021 року. Кому додадуть +1 000 грн.?

Фінансові новини

Щорічний перерахунок пенсійних виплат почнеться з 1 березня. Надбавка складе до 11%.

Деякі категорії пенсіонерів зможуть отримати надбавку до пенсії в розмірі близько 1 000 грн., у решти виплати залишаться без змін.

Кредит для пенсіонерів


Як відбувається індексація?

Збільшення пенсійних виплат складе до 11% від розміру середньої заробітної плати за три роки, від яких розраховувалася пенсія. Підвищення торкнеться виключно розрахункового розміру і не поширюється на доплати за стаж та категорії.

Як рахується розмір індексації?

При розрахунку індексації враховується зростання середньої заробітної плати за 3 роки і розмір інфляції за минулий 2020 рік. Ближче до березня 2021 року буде оприлюднено точніші дані, а поки відомо, що індексація складе приблизно 11%.

Кого торкнеться перерахунок пенсій?

Надбавку отримають пенсіонери чиї виплати становлять 9 090 грн.

Без перерахунку залишаються:

- володарі максимальної пенсії;

- пенсіонери, які відповідно до формули розрахунку пенсій, заробили менше 11% від мінімальної.

Чому відбувається індексація?

Калькулятор розрахунку пенсій доступний на сайті Пенсійного Фонду України та включає наступні дані: середнє значення заробітної плати за 3 роки (по Україні) * співвідношення власної зарплати до середньої зарплати по країні * стаж * 1%.

Значення середньої зарплати по країні щорічно змінюється. Розмір заробітної плати зростає, а пенсії - не змінюються. Таким чином, пенсіонери з однаковим стажем роботи і з однаковим розміром власної заробітної плати, які вийшли в різні роки на пенсію, можуть отримувати різний розмір пенсійних виплат. Щоб уникнути подібних випадків, уряд країни прийняв рішення щорічно збільшувати розмір середнього значення заробітної плати за 3 роки на певний коефіцієнт.

Даний коефіцієнт вираховується за формулою: сума 50% минулорічної інфляції і середнього значення динаміки зростання заробітних плат за минулі 3 роки.


Скільки пенсіонерів отримають надбавку близько 1 000 грн.?

Торішня індексація пенсій торкнулася близько 6,9 млн. пенсіонерів, за умови, що загальна кількість пенсіонерів в Україні скрадає 11,4 млн. Перерахунок пенсійних виплат в цьому році буде здійснений приблизно такій же кількості пенсіонерів.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні