1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Підробіток на стороні. Заробітчани цього року перерахують до України більше $11 млрд

Підробіток на стороні. Заробітчани цього року перерахують до України більше $11 млрд

Фінансові новини

За підсумками поточного року заробітчани привезуть в Україну більше $ 11 млрд, заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій. При цьому він зазначив, що цього року від трудових мігрантів валюти буде трохи більше, ніж минулого.
Точних даних про те, скільки ж насправді заробітчани щорічно переводять або привозять в кишенях в Україну грошей, немає. Наприклад, Світовий банк дає навіть більші обсяги валюти – за його даними, у 2018 році заробітчани перерахували в Україну майже на 20% більше, ніж у 2017 році – майже $14 млрд. Щоб зрозуміти наскільки це величезна сума – це майже десята частина ВВП України, тобто, десята частина всього, що виробляється в країні за рік.

Кредит без працевлаштування

Українці вже стали рекордсменами із заробляння грошей не на батьківщині, обігнавши своїх «колег» з країн колишнього СРСР – трудових мігрантів з Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану та Росії. Однак у світі є і більш «заробітчанські» нації – наприклад, в Індію щорічно надходить переказів на суму близько $80 млрд, у Китай – $67 млрд, в Мексику – $36 млрд, на Філіппіни – $34 млрд, в Єгипет – $29 млрд.

Однак в цьому році темпи трудової міграції з України сповільнилися, і чиновник з НБУ не втримався від того, щоб не поагітувати потенційних заробітчан не їхати, а залишатися вдома. За словами Чурія, залишитися в Україні стає все більш вигідним. Справа в тому, що за поточний рік курс гривні зміцнився на 12%, а це значить, що якщо на початку року заробітчанин привозив в Україну $ 1000 і в обмінному пункті отримував за них 28 тис. гривень, то тепер – лише 24 тис. Втрата 4 тис. гривень тільки на курсовій різниці. А якщо ще до цього додати зростання зарплат і пенсій в Україні, то виходить, що доходи тих, хто залишився на батьківщині, в доларовому еквіваленті за рік  взагалі зросли на третину.

Заклопотаність чиновників проблемою трудової міграції можна зрозуміти – їдучи, заробітчани створюють дефіцит кадрів, який веде до зниження виробництва в таких галузях української економіки, як промисловість, будівництво, сільське господарство, транспорт і зв'язок. Адже майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заявки на працевлаштування в Польщі саме за цими видами діяльності.

Однак завдяки потужному відтоку з України трудових мігрантів у попередні роки, тепер залишитися працювати в Україні стає все більш вигідною справою. Керівники українських компаній вже неодноразово скаржилися, що сумлінних і кваліфікованих робітників дуже складно знайти на ринку праці. А щоб принадити і утримати такого працівника, роботодавцям все частіше доводиться йти назустріч і підвищувати зарплати.

І тому можна очікувати, що кваліфіковані трудові ресурси з часом потягнуться назад на батьківщину. Як показало опитування українців, які працюють в Польщі, лише 10% з них планують залишитися там на постійній основі, тільки 5% планують купувати там житло і осісти, і тільки 4,5% планують відкрити в Польщі власний бізнес. Більшість же опитаних заявили, що там їх не тримає нічого крім тимчасового заробітку. І з часом вони якщо не рушать на заробітки в інші країни, то – повернуться назад, в Україну. Для цього є ще одна причина – 71% опитаних в Польщі виконують роботу, для якої не потрібна ніяка кваліфікація.

Якщо ж хтось з членів сім'ї, який виїхав на заробітки, ось-ось повинен надіслати переклад, а гроші вже скінчилися, завжди можна скористатися допомогою в Кредитон і позичити потрібну суму на деякий час. Тим більше це зручно, оскільки відразу на сайті можна прорахувати суму платежів з погашення позики.

Вам також буде цікаво

Записи відсутні