1. Головна
  2. Новини
  3. Фінансові новини
  4. Як правильно зробити вибір між Mastercard та Visa?

Як правильно зробити вибір між Mastercard та Visa?

Фінансові новини

Image

ВАЖЛИВО! Основні відмінності Mastercard та Visa

Всі "За" і "Проти": Mastercard або Visa

Що краще, Mastercard або Visa?

Насправді правильної відповіді немає, оскільки Mastercard і Visa, це - дві схожі за принципом платіжні системи, але з низкою своїх особливостей. Відповідно, оцінка може бути вельми суб'єктивною. Все залежить від уподобань на ринку, ваших особистих цілей і навіть вашого місця розташування.

Але перш ніж говорити про відмінності даних платіжних систем, варто окреслити конкретне визначення даного терміну. Тож, платіжна система - це поєднання методик, технологій і правил фінансової інфраструктури, за допомогою яких можна здійснювати платіжні операції.

Це два дуже популярних представника систем оплати. Тоді в чому ж різниця між ними? Для того щоб доступно і лаконічно виділити всі відмінності між Віза і Мастеркард, пропоную класифікувати їх за такими позиціями з подальшим підбиттям підсумків у вигляді оцінок: конвертація, популярність переваг, кількість терміналів і банкоматів, різновиди та категорії.

Конвертація. Для подальшого обговорення цього аспекту, варто розуміти основну відмінність даних платіжних систем: основна валюта, на яку орієнтована Віза - це американський долар, а у Мастеркард - це євро. Таким чином, в залежності від того, де ви знаходитесь, визначається перевага одного виду карти від іншої, з урахуванням інтервалу витрачених коштів на конвертацію. Іншими словами, перебуваючи в Америці - раціональніше буде використовувати Віза, а в Європі - Мастеркард.

Дійсно, це суттєвий плюс у використанні безготівкового розрахунку при подорожах, так як це і зручніше, і безпечніше. Але це явно не буде дешево, якщо безвідповідально поставитися до вибору платіжної системи, оскільки, можливі варіанти-двох, -трьох і більш крокової конвертації, при чому, оплата по ним буде нараховуватися частково від банку, а частково від самої системи. Наприклад, у банків ця величина іменується як Enter Bank Fee, і її розмір завжди різний, в залежності від прийнятої використовуваної банком системи і розміру курсу. Простіше кажучи, на виході - сума за той чи інший товар / послугу може вийти куди більше, ніж ви очікували.

Популярність переваг. Цей пункт також можна підсумувати однозначними висновками. Залежно від того, яку комісію використовують банки, будучи партнерами тої або іншої платіжної системи - відбувається залучення клієнтів до однієї або другої. Якщо говорити більш конкретно, то згідно статистики світового охоплення: Visa використовують 30% карт, а Mastercard - 16%.

Кількість терміналів і банкоматів. В Україні з цим справи йдуть куди простіше: 99 відсотків технічного забезпечення, використовуваного для безготівкового розрахунку, - одночасно працює як з Visa так і з Mastercard. На жаль, не скрізь простежується аналогічна ситуація, тому варто знати, що: 200 країн охоплює перша ПС, і 210 друга. І знову статистика показує мінімальний розрив.

Різновиди і категорії. Три основні види, на які діляться карти даних платіжних систем це: Електронні, Класичні та Преміум класу.

Класичні карти - це база серед пластикових різновидів. Вони найпопулярніші, і широко всім відомі. Цінова політика їх обслуговування досить демократична. Головна відмінність між ними на рівні платіжних систем - це CVV-код: у Visa - CVV, а у Mastercard - CVC.

Голд карти - діляться на кредитні та дебетові. Кредитна карта дозволяє її власнику отримувати кредит при оплаті товарів або послуг, вартість яких вище, ніж залишок на банківському рахунку, прив'язаному до картки (карт-рахунку). Для карт цього класу розробляються спеціальні програми лояльності, як накопичення бонусів при розрахунку картою в магазинах або кешбек на карту.

Преміальні картки це окрема тема. Крім широкої різноманітності привілеїв, доступних їх власникам, наприклад: участь в дисконтних програмах партнерів, персональний менеджмент, страховка і юридична підтримка закордоном і тд., тип карт даного сегмента підкреслює статус, що має вагоме значення для деякої категорії їх користувачів.

Кредит онлайн від Crediton можна отримати на будь-яку карту Mastercard або Visa кожного банку України.

UPD. У якості підведення підсумків, можна поставити такі оцінки:

  • Конвертація - 1: 1
  • Популярність переваг - 2: 1
  • Кількість терміналів і банкоматів - 3: 1
  • Різновид і категорії - 3: 2

Вам також буде цікаво

Записи відсутні